تبلیغات
بانک مقالات کامپیوتری - امنیت در اینترنت

امنیت در اینترنت:

امنیت در اینترنت مهم است بخصوص برای كودكان اگر شما صاحب فرزندانی هستید كه نگران گشت گذار آنها در اینترنت هستید كه ممكن است از سایتهای غیر اخلاقی سر در بیاورند. ممكن است بخواهید از نرم افزارهای فیلترینگ استفاده كنید. نرم افزارهای فیلترینگ می توانند بیشتر سایتهای ناشایست را مسدود كنند و معولاً می توان آنها را بوسیله یك password غیر فعال كرد. یك مشكل نرم افزارهای فیلترینگ این است كه تعدادی از سایتهای بدون مشكل را هم مسدود می كنند مثلاً زمانیكه اطلاعاتی در مورد سرطان سینه بخواهید ممكن است این نرم افزار لغت سینه را به عنوان یك لغت ناشایست منظور كند. در اینجا چند نكته دیگر برای امنیت در اینترنت به عرضتان می رسد.

  • در سایتهای شخصی یا در هنگام chat اطلاعاتی مانند آدرس خود یا شماره تلفن خود را در اختیار دیگران قرار ندهید.
  • اگر chat می كنید یا با شخصی بوسیله e-mail ارتباط دارید و به او اطمینان كامل نداردید منطقه مورد سكونت خود را به او اطلاع ندهید.
  • اطلاعات شخصی از قبیل آدرس یا شماره حساب بانكی یا شماره كارت اعتباری را در email ها وارد نكنید یا آنها را در فیلدهای خواسته شده در یك سایت غیر ایمن وارد نكنید بنابراین همیشه قبل از دادن این اطلاعات مطمئن شوید در یك سایت ایمن هستید و بعد شماره كارت اعتباری خود را برای خرید وارد كنید. تشخیص یك سایت ایمن از غیر ایمن معمولاً بسیار ساده است زیرا یك سرور ایمن با "//https:" در فیلد آدرس ظاهر می شود و حال آنكه یك سرور غیر ایمن با "//http:"  شروع می شود سرورهای ایمن اطلاعات شما را به رمز در می آورند.بنابراین هیچكس به غیر از شما و كامپیوتری كه در سمت دیگر است نمی تواند این اطلاعات را در یافت كند. برای آشنایی بیشتر مقاله ssl چیست را بخونید
  • از یك ویروس یاب استفاده كنید. از سایتهای غیر مطمئن یا email های مشكوك فایلی Download نكنید. حتی اگر یك ویروس یاب دارید خیلی مواظب باشید زیرا ممكن است با ویروس جدیدی مواجه شوید كه نرم افزار ضد ویروس شما نتواند آن را تشخیص دهد برای یك حفاظت خوب همیشه آنتی ویروس خود را up to date (به روز) نگه دارید.